O autorze
Prezenterka radiowa w białostockim Radiu Akadera, żona, mama, właścicielka Białego Owczarka Szwajcarskiego. Wierzy, że życie jest proste, a jeśli pojawia się pytanie, to musi pojawić się odpowiedź. Z wykształcenia pedagog i pośrednik obrocie nieruchomościami.

Dzieci trzeba karmić.

Krótko w temacie karmienia piersią.

Trwa spór o publiczne karmienie piersią. Przeciwnicy krzyczą, że to obnażanie, a do tego jest obrzydliwe. Zwolennicy, że to naturalne i mają prawo. Gdzie jest prawda? Najpewniej gdzieś pośrodku.1. Karmienie piersią dziecka, którego głównym posiłkiem jest mleko matki, jest naturalne. Koniec. Kropka.

2. Tak, kobieta musi obnażyć pierś, żeby dziecko mogło z tej piersi skorzystać. Warto jednak zwrócić uwagę, że kobietom po porodzie nagle nie przewraca się w głowach i jeśli wcześniej jedna z drugą nie biegały z obnażonymi piersiami po centrum handlowym i nie wykładały biustu na talerz w restauracji, to nie zrobią tego i przy karmieniu. Kobiety też się krępują, wierzcie mi.

3. Karmienie jest obrzydliwe, bo piersi służą do zabawy.
Można założyć, że jest wręcz odwrotnie. Kobieta ma piersi, żeby karmić, a mężczyzn, a nie...kobiety też...Matka Natura zaprogramowała tak, żeby im się te kochane worki z tłuszczem i gruczołami podobały. Ale umówmy się, że piersi są dla wszystkich i każdy korzysta z nich, jak lubi. Aha, warto zaznaczyć, że dla dziecka obrzydliwe będzie to, co Ty, dorosły człowieku robisz z tymi piersiami....

4. Mamy prawo (!) do... no właśnie, do czego? Matka ma prawo nakarmić swoje dziecko, które właśnie się rozkrzyczało, bo jest głodne. I ma prawo nakarmić je tu i teraz. W normalnych warunkach, a nie w toalecie. Wszyscy wokół mają prawo do... niepatrzenia. Tak. Do ignorowania. Takiego samego, jak wtedy, gdy ta sama matka rozmawia z koleżanką, zamawia jedzenie i takiego samego, gdy wystają jej stringi spod spodni. Bo wtedy jakoś nikt nie reaguje.

Zasadniczo mam wrażenie, że problem z karmieniem piersią jest taki, że kobieta, a raczej jej biust, przestaje mieć charakter seksualny (do którego przywykliśmy na plakatach, w czasopismach i teledyskach) i trochę nie wiadomo, co z tą piersią i golizną zrobić. Bo zboczeńca to od razu na policję, a taką matkę... no jakoś nie wypada. Chyba.


I na koniec - podobny problem mamy ze sztuką. Tam też pojawia się golizna i nie zawsze ma podtekst seksualny. Czasem ciało jest środkiem wyrazu, czasem jest ładne, czasem brzydkie. Ale to ostatecznie to tylko ciało.

Zalecam trzy wdechy, trzy kroki w tył. Tak, dla zyskania dystansu.
Trwa ładowanie komentarzy...